Echipa

CCF Moldova este o echipă de profesioniști coordonată de Președinta, Liliana Rotaru, Doctor în Filologie. Echipa este compusă din experți în psihologie, psiho-pedagogie, asistență socială, drept, finanțe, cu o vastă experiență în dezinstituționalizare, incluziune socială și școlară. Lucrăm cu copii de diferite vârste, 0-3 ani, preșcolari, școlari și adolescenți.

  • Dr. Liliana Rotaru – Președinta CCF Moldova; liliana.rotaru@ccfmoldova.org
  • Sergiu Busuioc – Director Financiar; sergiu.busuioc@ccfmoldova.org
  • Dr. Ala Nosatîi – Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 0-7 ani, Bălți; ala.nosatii@ccfmoldova.org
  • Dr. Lorina Ghițu –Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 7-18 ani; lorina.ghitu@ccfmoldova.org
  • Dr. Livia Marginean – Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 0-7 ani,  Chișinău; livia.marginean@ccfmoldova.org

Dezinstituționalizarea copiilor de vârstă mică și preșcolarilor:

  • Renata Tiron – Psiholog; renata.tiron@ccfmoldova.org
  • Natalia Făureanu – Asistent Social; natalia.faureanu@ccfmoldova.org
  • Tatiana Versteac – Psiholog; tatiana.versteac@ccfmoldova.org
  • Olga Caraman – Psiholog; olga.caraman@ccfmoldova.org
  • Diana Andrusceac – Asistent Social; andrusceac.diana@ccfmoldova.org
  • Eugen Danilov – Asistent Social; eugen.danilov@ccfmoldova.org
  • Tatiana Beschieru – Psiholog; tatiana.beschieru@ccfmoldova.org
  • Veronica Donciu – Asistent Social; veronica.donciu@ccfmoldova.org
  • Tatiana Harbur – Asistent Social; tatiana.harbur@ccfmoldova.org
  • Daniela Buinovschi – Asistent Social; daniela.buinovschi@ccfmoldova.org

Dezinstituționalizarea școlarilor și educația incluzivă:

  • Sorin Popescu – Psiholog; sorin.popescu@ccfmoldova.org
  • Liliana Trifan – Psiholog; lilia.trifan@ccfmoldova.org

 

Comunicare și fundraising:

Resurse și logistică:

  • Silvia Gorobeț – Contabil-șef; silvia.gorobet@ccfmoldova.org
  • Elena Damașcan – Contabil; elena.damascan@ccfmoldova.org
  • Elena Lungu – Contabil; aliona.lungu@ccfmolodva.org
  • Alexandru Tozlovan – Manager procurări; alexandru.tozlovan@ccfmoldova.org
  • Octavian Vârlan – Avocat; octavian.virlan@ccfmoldova.org
  • Igor Panaguţa – Ofițer logistică
  • Cojocaru Ghenadie – Manager procurări; ghenadie.cojocaru@ccfmoldova.org
  • Lipciu Veaceslav – Șofer, Asistent logistică
  • Iurie Melnic – Șofer, Asistent logistică
  • Marin Tosca – Șofer, Asistent logistică
  • Octavian Supilnic – Șofer, Asistent logistică